• +90 (216) 467 26 27
  • bilgi@aftershokzturkiye.com

Kemikten iletim Teknolojisi

Kemik iletim teknolojisi

Patentli teknolojiye sahip aftershokz kemik İletimle hoparlörler, müziği titreşim sinyallerine dönüştürebilir.

Kulaklıkları takın ve hoparlörleri kulakların önünde uygun bir konuma yerleştirin; müziğin titreşimi yüz kemiklerinden iletilecektir.

Bu devrim niteliğindeki açık kulak deneyimi, müzik dinlerken çevreyi uyanık tutmamızı, daha güvenli ve daha rahat takmamızı sağlar.

Aftershokz, elektronik tüketim alanında bu profesyonel iletişim teknolojisinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor ve kullanıcı deneyimini büyük ölçüde geliştirdi.

Patentli çift süspansiyonlu ses sistemi (premıumpıtch ™), ​​daha dengeli ve zengin bir ses sağlamak için yüksek kaliteli sert titreşim filmi ve yumuşak titreşim filmini birleştirir.

Öncü leakslayer ™ teknolojisi, iyi tasarlanmış bir akustik yapı aracılığıyla ses sızıntısını etkin bir şekilde kontrol eder.

Gelişmiş dijital sinyal işleme, gürültülü ortamlarda hoparlörlerin ses kalitesini ve mikrofon efektlerini büyük ölçüde iyileştirir.

Kemik iletim prensibi

Duyduğumuz seslerin çoğu, havadan tımpanık zara ulaşmak için geçen, tımpanık zarın titreşmesine ve sesin kulağa iletilmesine neden olan ses dalgalarıdır.

Ses aktarımının bir başka yolu da, ses dalgalarının tımpanık membrandan geçmeden kafatasının titreşimi yoluyla doğrudan iç kulağa iletilmesidir. Bu aynı zamanda insanların kendi sesini duymaları için kemik iletimi adı verilen bir yoldur.

Bisküvi yerken çatlama sesi duyulabilir çünkü titreşim dişler ve kafatasından iç kulağa iletilir.

Yemek yediğimizde, içtiğimizde veya başımızı kaşıdığımızda, kemik iletim seslerini duyabiliriz.