• +90 (216) 467 26 27
  • bilgi@aftershokzturkiye.com

RUNNER MİKAH MEYER LGBTQ

FİTNESS

RUNNER MİKAH MEYER LGBTQ OUTDOOR ORGANİZASYONUNU BAŞLATTI

Koşmak harika bir birleştiricidir, ancak burada AfterShokz, coğrafya veya geçmişe bakılmaksızın tüm insanlar katılmaya hoş gelmedikçe koşu topluluğunun herkes için güvenli bir alan olmadığını biliyoruz. Runner ve Outside Safe Space'in kurucusu Mikah Meyer ile 200 mil uzunluğundaki #RunAcrossMN'si ve LGBTQ + insanlar için açık havada karşılama alanı yaratmaya adanmış organizasyonunun lansmanı hakkında sohbet ettik. Aşağıda farkındalığı ve anlayışı artırmak için Mikah ve amansız yolculuğu hakkında daha fazla bilgi edinin! 

AFTERSHOKZ: Zamirlerinizi ve yöneliminizi izleyicilerimizle paylaşmakta rahat mısınız? Eğer öyleyse, bunlar nedir?

MİKAH MEYER: Benim zamirlerim o / ona aittir . Ben açıkça eşcinselim.

AS: Hem koşu yolculuğunuzdan hem de kişisel yolculuğunuzdan biraz bahseder misiniz?

MM: Kanadalı atlet Terry Fox'tan Run Across Minnesota'dan ilham aldım. 1980 yılında, kanser araştırmaları için farkındalık ve para yaratmak amacıyla, kesilmiş bir bacakla Kanada'da koşmaya çalıştı. Açık havada LGBTQ + katılımı konusunda farkındalık yaratmak için üç yıllık bir ulusal park yolculuğuna benzer bir şey yaptığım için, destansı maceraları tamamlamanın dikkatleri bir amaca çekmenin harika bir yolu olduğunu biliyordum. Dış mekanı heteroseksüel olmayan insanlar için daha hoş hale getirmek için tasarlanmış yeni bir program olan Dış Güvenli Alan'ı (OSS) başlatmaya çalışıyordum ve salgın sırasında tekrar çalışmaya başlamıştım. Bu yüzden eyaletimde koşmanın, COVID kısıtlamaları yürürlükte olsa bile başarılı bir macera olduğunu düşündüm.

AS: Şimdi 200 millik koşu tamamlandığına göre, farkındalık yayma ve toplumu geliştirme hedefinize ulaştığınızı hissediyor musunuz?

MM: Yapıyorum . Tabii ki, OSS'nin yayılmasının hemen ardından viral hale gelmesini ve kültürel olarak her yerde bulunmasını diliyorum. Ama bu bir istisna, kural değil. Hareketlerin çoğu, ihtiyaç duydukları noktaya ulaşmadan önce inşa etmek, geliştirmek ve büyümek için yıllarca süren çalışma gerektirir. Bu çalışma bana geliştirecek harika bir temel ve farkındalık yaratmak için daha fazla macera kullanmak ve programı büyütmek için para sağlamak için bir fırlatma rampası verdi. 

AS: Bu eyaletler arası yolculuk, lansman kampanyası sırasında ve tamamlandıktan sonra kuruluşunuzu nasıl etkiledi? 

MM: Bu Minnesota Boyunca Koşu (Kısaca Koş), başka türlü yapabileceğimi düşünmediğim bir şekilde OSS'nin varlığına dikkat çekmeme izin verdi. Koşumdan iki ay önce Temmuz ayında yumuşak bir fırlatma yapmıştım ve Koşumdaki tepki çok daha büyüktü!

Pek çok insan, insanların dışarıda karşılaştığı homofobiden hala şüphe duyuyor. Minnesota'nın en büyük gazetesinin Run'ım hakkında yazdığı bir makalede bile birisi şu yorumu yaptı: "61 ve 1/2 yıllık hayatımda, kimsenin dışarıda olmanın herkese göre olmadığını söylediğini duymadım." Sanki dışarıda kendini kötü hissetmediği için kimse yaşamamalıydı.

Run'ıma sadece 6,4 km kala, Minnesota'daki Güney Dakota sınırını geçtikten 30 dakikadan az bir süre sonra, üç erkek bir arabada yanımdan geçip “F * G ** T!” Diye bağırdı. Talihsiz olsa da, OSS'ye neden ihtiyaç duyulduğunun, insanların neden kendileriyle yüzleşemeyecekleri konularda farkındalık yaratan programlara ihtiyaç duyduklarının ve bu Çalıştırmanın neden önemli olduğunun en iyi örneğiydi. Eşcinsel iftiraları da bana neden kalan 206 mili tamamlamam gerektiğini hatırlattı! Minnesota'dan Wisconsin'e geçtiğim gün, "Motivasyon için teşekkürler!" Diye düşündüğüm o anı hatırladım.

AS: Herhangi bir zaman bırakmak istediğiniz veya bitiremeyeceğinizi hissettiniz mi? Bu engeli nasıl aştınız?

MM:   Bacaklarım iki hafta içinde çok ağrımaya başladı. Bu yüzden bir gün izin aldım ve kayropraktör ve akupunktur uzmanımı ziyaret etmek için Twin Cities'e geri döndüm. Ertesi günkü koşumu mümkün olduğu kadar geç saatlere ittikten sonra, bu dinlenme zamanı ve doktor ziyaretleri sıfırlamama yardımcı oldu ve koşunun geri kalanını bitirebildim.

AS: Outside Safe Space'in yaratılmasına neyin ilham verdiğini bizimle daha fazla paylaşabilir misiniz?

MM: Minneapolis'te George Floyd'un öldürüldüğü yere sadece birkaç mil uzaklıkta yaşıyorum. Tüm salgını yönettiğim sokaklar, Mayıs / Haziran'da adalet isteyen ve özellikle beyazlardan ayrıcalığımızı yardım için kullanmalarını isteyen alanlara dönüştürüldü.

Şehir genelinde sokağa çıkma yasakları altında evdeyken, park yolculuğum sırasında duyduğum binlerce LGBTQ + insanın hikayelerini ve dışarıda kendilerini nasıl hoş karşılanmadıklarını veya güvende hissetmediklerini hatırladım. Bu yüzden müttefiklerin desteklerini sözsüz olarak göstermek ve diğerlerine LGBTQ + dış mekan müttefiki olduklarını belirtmek için takabilecekleri ırksal olarak kapsayıcı bir sembol yapmaya karar verdim.

Sembol, Gökkuşağı Bayrağı, Trans Bayrağı, Bi Bayrağı, tüm ten tonlarının bir gövdesini içerir ve kendilerini üç bayraktan birinde görmeyen, kimliğini tanımayan herhangi bir kişi için tamamen üçgenlerden yapılmıştır. Tüm queer insanların dahil olduğunu hissetmesi benim için çok önemliydi, bu yüzden sembolü tasarlarken her LGBTQ + topluluğundan üyelere danıştım ve tüm kimliklerden insanların tüm ırklardan geldiğini belirtmek için temel olarak ırkları kapsayan gövdeyi kullandım.

AS: Outside Safe Space ürünleri ve teçhizatını takmanın yanı sıra, müttefiklerin kendi topluluklarındaki LGBTQ koşucuları için yapabilecekleri bazı kolay şeyler nelerdir?

MM: Kullandığınız dile dikkat edin. Birinin LGBTQ + insanlarını hoş karşılayıp karşılamadığını (OSS dışında) belirlememin ana yolu budur. Yolda biriyle tanışırsam ve onlar "Kız arkadaşın var mı?" LGBTQ + dostu olup olmadıklarını merak ediyorum. "Senin önemli bir başkası var mı?" Sanırım bilinçli olarak bir cinsiyet belirlemiyorlar ve bunu bilerek açık uçlu soruyorlar. Herkesin "Kız arkadaşın / erkek arkadaşın var mı?" Dediğini hayal edin. sadece karşı cinsi seçmek ve birinin varsayılan olarak heteroseksüel olduğunu varsaymak yerine? Elbette, dünyanın% 90'ı muhtemelen öyle, ancak belki de herkes bir spektrumda herhangi bir yerde özgür hissederse LGBTQ + insanların yüzdesi daha yüksek olurdu. % 100 heteroseksüel olmadıklarını bilen pek çok "heteroseksüel" insan tanıyorum, ancak doğrudan doğruya sunmak, diğer insanların yargılarıyla uğraşmaktan daha kolaydır.

Başkası tarafından bir kutuya konulmamış gibi hissettiklerinde insanlara nasıl bir özgürlük vereceğini bir düşünün. Yani temelde, koşularda tanıştığınız insanların heteroseksüel olduğunu varsaymayın.

AS: Benzer bir farkındalık kampanyası yapmakla ilgilenebilecek diğer koşuculara ne tavsiye edersiniz? 

MM: Hedef  kitlenizin kim olmasını istediğinize karar verin . Ulusal veya uluslararası haberleri bu hikayeyi anlatmak için almakta çok zorlandım çünkü onlar için bu sadece bir "Minnesota hikayesi" idi. OSS ile liderlik etmeyi ve MN'yi en az önemli olan kısmı yapmayı öğrenmek zorunda kaldım, bu yüzden hikayenin tek bir durumun ötesine geçtiğini fark ettiler. Bu yüzden koşunuzun arkasındaki göreve / nedene odaklanın, gerçek fiziksel koşunuza değil.

AS: İnsanlar Güvenli Alanın Dışında desteklemeye nasıl dahil olabilirler?

MM:   Bir iğne, yama, çıkartma, su şişesi, giysi ve daha fazlasını alınOSS web sitesi veya programı başlatma ve büyütme masraflarını bir buraya bağış

AS: İzleyicilerimize söylemek istediğiniz veya bilmeleri gerektiğini düşündüğünüz başka bir şey var mı?

MM: Sosyal medya kanallarımda bana katılın, çünkü Şubat 2021'de Amerika'nın Derin Güneyindeki bir eyalette “Run Across” a Outside Safe Space'i kullanıyorum! Uluslararası olarak, 2021'de veya sınırlar yeniden açılır açılmaz bir Avrupa ülkesinde yürüyüş yapmayı planlıyorum. Ardından 2022'nin başlarında başka bir ABD eyaletinde bisiklet sürmeyi planlıyorum.

Özellikle pandemi sırasında sosyal medya üzerinden koltuk seyahati şu anda ana eğlence mekanlarımızdan biri. İnsanlara küresel belirsizliğin olduğu bir dönemde tam şimdi macera hissi vermek için ilginç yerlere (güvenli bir şekilde) gitmeye ve bunları sosyal medya hesaplarında paylaşmaya çalışıyorum.

Dışarıda giyeceğiniz ve şu anda görmediğiniz bir OSS ürünü varsa, bana bir mesaj gönderin ve ben de onu yaptırmaya çalışayım!

Mikah'ı takip et FacebookTwitterYoutube, ve Instagram Gelecekteki çalışmaları hakkında daha fazla güncelleme ve kuruluşu hakkında Güvenli Alan Dışında bilgi için.

 

Fotoğrafın izniyleMadeline Elli / Instagram.

MIKAH MEYER HAKKINDA

SNEWS tarafından "Yükselen Dış Mekan Endüstri Lideri" nden Gay Cities'in "Seksi Seyahat Gurusu" na kadar her şeyi çağıran Mikah Meyer, Mikah 19 yaşındayken beklenmedik bir şekilde kanserden vefat eden yol gezisi seven babasının onuruna macera peşinde koşuyor. Mikah'ı 56 ABD eyaletinin / bölgesinin bir dünya rekoru, 419 Ulusal Park Hizmeti sitelerinin hepsine 3 yıllık yol gezisi ile götürdü, diğerleri ise en son Minnesota'da Koşusu gibi onu eve daha yakın tuttu. Mikah, çocukken sahip olmayı dilediği macera seven, açıkça eşcinsel rol modelini sağlamaya çalışıyor ve herkesi hayallerinin peşinden koşarak “Konvansiyonun Ötesine Yolculuk” yapmaya teşvik ediyor. Çünkü öğrendiği gibi yarın çok geç olabilir. Ona macera hedeflerinizi gönderinwww.mikahmeyer.com veya @mikahmey.